Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu
Herb Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

Sobota 19.08.2017

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Ogłoszenie konkursu

KONKURS WIELKOPOLSKA OTWARTA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

W związku z podjęciem uchwały Zarządu Województwa Wielkopolskiego nr 2115/2016 z dnia 1 czerwca 2016 roku w sprawie przeprowadzenia Konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych”, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu ZAPRASZAJĄ samorządy gminne i powiatowe z województwa wielkopolskiego w partnerstwie z lokalną organizacją społeczną do udziału w KONKURSIE.

 

Formularz zgłoszeniowy, zawierający opis pomysłu lub inicjatywy, podpisany przez osoby uprawnione składa jednostka samorządu terytorialnego reprezentująca w konkursie partnerstwo. Formularz należy wypełnić elektronicznie lub czytelnie drukowanymi literami.

 

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami w wersji papierowej oraz na nośniku danych CD/DVD lub pamięci USB (pendrive) należy złożyć osobiście lub drogą pocztową (decyduje data stempla pocztowego) do 20 lipca 2016 roku do godziny 14.00 na adres:

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

ul. Feliksa Nowowiejskiego 11

61-731 Poznań

z dopiskiem na kopercie:

„Konkurs Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych”

 

Celem VI edycji Konkursu jest:

  • promowanie i upowszechnianie nowych i sprawdzonych inicjatyw i pomysłów w obszarze włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami, kreowanych i wdrażanych przez wielkopolskie powiaty i gminy w obszarze przedsiębiorczości społecznej z uwzględnieniem narzędzi ekonomii społecznej.
  • inspirowanie samorządów do wdrażania działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami w kontekście ich włączenia społecznego we wszystkie nurty aktywności życia społecznego w partnerstwie z partnerami społecznymi.

 

W Konkursie mogą wziąć udział samorządy gminne i powiatowe z województwa wielkopolskiego w partnerstwie z lokalną organizacją społeczną, które złożą Formularz zgłoszeniowy wraz z opisem.  Formularz zgłoszeniowy, zawierający opis pomysłu lub inicjatywy, podpisany przez osoby uprawnione składa jednostka samorządu terytorialnego reprezentująca w konkursie partnerstwo.

 

- kryteria oceny konkursowej –

 

Przy analizie zgłoszeń na etapie wyboru zgłoszeń do udziału w plebiscycie internetowym, Kapituła Konkursu bierze pod uwagę następujące kryteria:
 

  • wrażliwość – rozumianą jako istniejącą i rozwijaną przez Samorządy, jako świadomość na wyzwania ON we własnej społeczności lokalnej, jako wyzwalanie wrażliwości w innych – partnerach społecznych, społeczności lokalnej.
  • wyobraźnię – rozumianą jako kreowanie przez Samorządy nowych rozwiązań dla ON, nowych pomysłów, wspieranie istniejących i sprawdzonych w społeczności, patrzenie w przyszłość w celu tworzenia i budowania rozwiązań tu i teraz.
  • współuczestnictwo – rozumiane jako zaproszenie do współpracy wszystkich interesariuszy działań na rzecz ON i realizacja inicjatyw/pomysłów w partnerstwie społecznym, jako promowanie współpracy i budowa silnej społeczności lokalnej.

 

- nagrody i wyróżnienia –

 

Za zajęcie I miejsca w Konkursie jednostce samorządu terytorialnego reprezentującej partnerstwo przyznaje się nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w wysokości 15.000,00 zł na realizację pomysłu/inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz za zajęcie II i II miejsca w Konkursie odpowiednio 10.000 zł i 5.000,00 zł.

 

 - biuro obsługi Konkursu –

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, Dział Koordynacji Integracji Społecznej
ul. Feliksa Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań, tel. +48 61 8567334, +48 61 8567300

 

- informacje o Konkursie -

www.rops.poznan.pl, www.wielkopolskaes.pl, www.umww.pl

Monika Zembrzycka, monika.zembrzycka@rops.poznan.pl, tel. +48 61 8567334

 

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Uchwała Nr 2115/2016 ZWW - 317.12 kB

Ogłoszenie Konkursowe - 32.5 kB

Formularz zgłoszeniowy Konkurs (doc) - 79 kB

Formularz zgłoszeniowy Konkurs (pdf) - 345.71 kB

Regulamin Konkursu - 353.85 kB


 

 

 

 

 

Wytworzył:
Monika Zembrzycka
Udostępnił:
Agnieszka Chudziak
(2016-06-22 11:25:51)
Ostatnio zmodyfikował:
Agnieszka Chudziak
(2016-06-22 12:20:06)
 
 
ilość odwiedzin: 195476

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na stronie Polityki Prywatności.

X