Ogłoszenie nr 30/2023
REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W POZNANIU
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE URZĘDNICZE STANOWISKO PRACY
Stanowisko: ds. akceleracji innowacji
Komórka organizacyjna: Dział Innowacji Społecznych
Informacje dodatkowe: etat w ramach projektu pn. „Włącznik 2.0” współfinansowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego- do 30.04.2026r.
Data publikacji: 12.12.2023r.
Nr ogłoszenia: 30/2023
Cel stanowiska: Akceleracja, a więc zapewnienie wdrażania i zwiększenia skuteczności społecznych innowacyjnych rozwiązań i narzędzi; wdrożenie i rozszerzenie skali ich oddziaływania w systemach wsparcia i/lub komercyjnym.
Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:
- Organizacja merytorycznej pracy nad innowacjami społecznymi na rzecz udoskonalenia narzędzi (na podstawie metod opisanych w strategii realizacji projektu); opracowywanie pakietów „szytych na miarę” dla ich odbiorców i użytkowników.
- Współpraca przy opracowaniu i realizacji akceleracji innowacji społecznych (w tym współpraca z autorami innowacji, ekspertami i innymi osobami zaangażowanymi w proces) w celu stworzenia produktu wysokiej jakości.
- Współpraca ze stanowiskiem ds. ewaluacji przy badaniach desk-research- bieżąca analiza raportów, badań społecznych i uwzględnienie ich w przygotowaniu ścieżek akceleracyjnych; udział w opracowaniu, wdrażaniu i modyfikowaniu koncepcji ewaluacji.
- Wybór, przygotowanie i wspieranie nowych środowisk w procesie akceleracji poprzez bieżącą komunikację, wsparcie organizacyjne i merytoryczne w procesie testowania, wspieranie we wdrażaniu uwag i rekomendacji formułowanych podczas wizyt monitorujących oraz spotkań sieciujących.
- Współpraca z instytucjami, organizacjami pozarządowymi, podmiotami działającymi w obszarze włączenia społecznego na rzecz wykorzystania innowacji społecznych w codziennej działalności, również tej związanej z procesem deinstytucjonalizacji.
- Budowanie partnerstw międzysektorowych w Polsce na rzecz akceleracji innowacji społecznych.
Wymagania niezbędne:
- wykształcenie wyższe w zakresie nauk społecznych, humanistycznych, zarządzania,
- min. 2 lata stażu pracy (na podstawie umów o pracę),
- min. 2 lata doświadczenia w środowisku innowacji społecznych, w sieciowaniu, budowaniu i utrzymywaniu relacji z partnerami,
- znajomość struktury formalnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego,
- znajomość systemu polityki społecznej w Polsce,
- znajomość ustawy o pomocy społecznej,
- wiedza z zakresu rozwiązywania problemów społecznych,
- znajomość zasad finansowania projektów unijnych,
- wysoki poziom kultury osobistej.
Wymagania dodatkowe (mile widziane):
- 5 lat stażu pracy,
- udział w kursach, szkoleniach, umiejętności z zakresu service design, design thinking, agile,
- wysokie umiejętności organizacyjne i logistyczne,
- znajomość ustaw o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej, o przeciwdziałaniu przemocy domowej,
- umiejętność organizowania i prowadzenia spotkań, warsztatów, szkoleń, wystąpień publicznych.
Informacja o warunkach pracy na stanowisku:
Praca biurowa z wykorzystaniem standardowego sprzętu biurowego, tj. jak komputer, skan, ksero itp.; wymaga podejmowania i utrzymywania dobrych relacji z partnerami, podejmowania częstych kontaktów osobistych, telefonicznych i elektronicznych. Większość pracy odbywa się w siedzibie Ośrodka, przewidywane są wyjazdy służbowe w godzinach pracy, w szczególności w granicach Województwa Wielkopolskiego, ale także Polski. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Co nas wyróżnia? Nasza misja, zgodnie z którą codziennie staramy się zmieniać na lepsze kawałek świata, jakim jest Wielkopolska. Każda i każdy z nas, bez względu na zajmowane stanowisko, ma szansę, aby czuć się częścią zespołu, który tę misję realizuje.
Oferujemy stabilne wynagrodzenie i godziny pracy, prawo do dodatkowego rocznego wynagrodzenia dla pracowników sfery budżetowej (tzw. „13”), dodatku stażowego (po min. 5 latach stażu pracy), świadczeń z ZFŚS, możliwość korzystania z kasy zapomogowo-pożyczkowej, a także przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia grupowego.
Aktywnie wspieramy rozwój naszej kadry, cieszymy się też życzliwą i wspierającą atmosferą pracy. Cenimy różnorodność w zatrudnieniu wierząc, że każda i każdy z nas wnosi do zespołu unikalną wartość i nowe kompetencje.
Wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w ROPS w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia był wyższy niż 6%.
Wymagane dokumenty:
Dokument zawierający następujące informacje:
- imię (imiona) i nazwisko,
- dane kontaktowe (np. telefon lub adres mail),
- wykształcenie,
- posiadane kwalifikacje zawodowe,
- przebieg dotychczasowego zatrudnienia.
Uwaga: na tym etapie prosimy nie dołączać kopii dokumentacji potwierdzającej powyższe dane. Poprosimy o nie na kolejnym etapie.
Oświadczenia:
- wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
- w brzmieniu: „ Oświadczam, że nie byłam, nie byłem skazana(-y) prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe”,
- w brzmieniu: „ Oświadczam, że posiadam nieposzlakowanej opinię”.
SKŁADANIE OFERT:
Wymagane dokumenty z dopiskiem Nr ogłoszenia: 30/2023 należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej w sekretariacie ROPS pod adresem: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, ul. Feliksa Nowowiejskiego 11 lub poprzez formularz Aplikuj na stronie internetowej ROPS (zakładka Praca) w terminie do 5 stycznia 2024r. Oferty, które wpłyną po tym terminie, nie będą rozpatrywane. W przypadku skierowania oferty pocztą- decyduje data stempla pocztowego.
Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej ROPS w Poznaniu.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu odpowiada wyłącznie na oferty spełniające wymagania formalne. Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
INFORMACJA O WYNIKACH NABORU
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wymienione wyżej stanowisko pracy została wybrana:
Pani Danuta Ołeniak zam. Poznań
UZASADNIENIE DOKONANEGO WYBORU:
Kandydatka w najwyższym stopniu spełniła wymagania formalne i merytoryczne stanowiska pracy. Wyróżniła ją znajomość struktury formalnej Województwa Wielkopolskiego i działalności ROPS, wiedza i doświadczenia pracy w zakresie innowacji społecznych, w tym sieciowania w środowisku innowatorów. Ww. podczas rozmowy wykazała się również wiedzą z zakresu rozwiązywania problemów społecznych, a także wysoką motywacją do pracy i kulturą osobistą oraz komunikacją interpersonalną, niezbędną na tym stanowisku.