Ogłoszenie nr 20/2024

REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W POZNANIU

OGŁASZA NABÓR NA WOLNE URZĘDNICZE STANOWISKO PRACY

Stanowisko: ds. opieki nad rodzinami adopcyjnymi

Komórka organizacyjna: Wielkopolski Ośrodek Adopcyjny w Kaliszu

Informacje dodatkowe: 1 etat w ramach projektu pn. „Wspomaganie preadopcji i postadopcji kluczem do udanej adopcji” (projekt realizowany do 30 czerwca 2029r.)

Data publikacji:  25.03.2024r.

Nr ogłoszenia:   20/2024

Cel stanowiska: Udzielanie wsparcia dzieci i rodzin na różnych etapach procesu przysposobienia, zgodnie z założeniami modelu i projektu.

Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

  1. Diagnozowanie potrzeb, opracowanie, realizacja, ewaluacja planów pomocy wobec dzieci i rodzin objętych projektem.
  2. Wsparcie rodziców adopcyjnych w wypełnianiu funkcji rodzicielskich poprzez prowadzenie poradnictwa, konsultacji, rozmów wspierających, psychoedukacji, grup wsparcia, szkoleń podnoszących umiejętności wychowawcze.
  3. Wsparcie dzieci po procesie adopcji poprzez prowadzenie poradnictwa, konsultacji, rozmów wspierających, psychoedukacji, grup wsparcia, współpracę z placówkami edukacyjnymi, w tym organizowanie zajęć psychoedukacyjnych.
  4. Wsparcie dorosłych osób adoptowanych poprzez prowadzenie poradnictwa, konsultacji, rozmów wspierających, psychoedukacji, organizowanie wsparcia terapeutycznego, udzielanie pomocy w nawiązywaniu lub odbudowaniu relacji
    z rodziną biologiczną.
  5. Realizacja zadań, w tym prowadzenie dokumentacji zgodnie z opracowanym modelem pracy i zasadami realizacji projektu.

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie wyższe z zakresu pedagogiki, pracy socjalnej, socjologii, nauk o rodzinie,
  • minimum 2 lata doświadczenia związanego z pracą z dzieckiem lub rodziną,
  • znajomość struktury formalnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego,
  • znajomość ustawy o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej, kodeksu rodzinnego i opiekuńczego,
  • wysoki poziom wiedzy nt. rozwiazywania problemów społecznych, szczególnie w obszarze rodziny,
  • wysoki poziom organizacji pracy własnej, samodzielności  i elastyczności w działaniu,
  • wysoki poziom umiejętności współpracy,
  • sprawna obsługa programu MS Excel i Word,
  • umiejętność raportowania,
  • bardzo wysoki poziom kultury osobistej i umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Wymagania dodatkowe (mile widziane):

  • wykształcenie magisterskie,
  • udział w szkoleniach, kursach  związanych z problematyką dotyczącą systemu wsparcia rodziny i pieczy zastępczej, adopcji, pomocy społecznej,
  • 2 letnie doświadczenie pracy związanej ze wspieraniem rodziny, systemem pieczy zastępczej, adopcją,
  • doświadczenie w pracy związanej z realizacją projektu.

Informacja o warunkach pracy na stanowisku:

Praca biurowa z wykorzystaniem standardowego sprzętu biurowego, tj. jak komputer, skan, ksero itp.; wymaga podejmowania i utrzymywania dobrych relacji z partnerami,  podejmowania częstych kontaktów osobistych, telefonicznych i elektronicznych. Większość pracy odbywa się w siedzibie Ośrodka, przewidywane również wyjazdy służbowe w godzinach pracy, w szczególności w granicach Województwa Wielkopolskiego. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Co nas wyróżnia? Nasza misja, zgodnie z którą codziennie staramy się zmieniać na lepsze kawałek świata, jakim jest Wielkopolska. Każda i każdy z nas, bez względu na zajmowane stanowisko, ma szansę, aby czuć się częścią zespołu, który tę misję realizuje.

Oferujemy stabilne wynagrodzenie i godziny pracy, prawo do dodatkowego rocznego wynagrodzenia dla pracowników sfery budżetowej (tzw. „13”), dodatku stażowego (po min. 5 latach stażu), świadczeń z ZFŚS, możliwość korzystania z kasy zapomogowo-pożyczkowej,  a także przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia grupowego.

Aktywnie wspieramy rozwój naszej kadry, cieszymy się też życzliwą i wspierającą atmosferą pracy. Cenimy różnorodność w zatrudnieniu wierząc, że każda i każdy z nas wnosi do zespołu unikalną wartość i nowe kompetencje. Osoby zatrudnione na tym stanowisku zostaną przygotowane do pracy poprzez specjalistyczne szkolenie  prowadzone przez uznane specjalistki z zakresu problematyki okołoadopcyjnej, szczególnie w obszarze traumy i zaburzeń więzi.

Wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w ROPS w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia był wyższy niż 6%.

Wymagane dokumenty:

Dokument zawierający następujące informacje:

  • imię (imiona) i nazwisko,
  • dane kontaktowe (np. telefon lub adres mail),
  • wykształcenie,
  • posiadane kwalifikacje zawodowe,
  • przebieg dotychczasowego zatrudnienia.

Uwaga: na tym etapie prosimy nie dołączać kopii dokumentacji potwierdzającej powyższe dane. Poprosimy o nie na kolejnym etapie.

Oświadczenia:

  • wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • w brzmieniu: „ Oświadczam, że nie byłam, nie byłem  skazana(-y)  prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe”,
  • w brzmieniu: „ Oświadczam, że posiadam nieposzlakowanej opinię”,
  • w brzmieniu: „Oświadczam, że nie jestem i nie byłam/em pozbawiony/a władzy rodzicielskiej; władza rodzicielska nie została mi zawieszona lub ograniczona”,
  • w brzmieniu: „Nie posiadam obowiązku alimentacyjnego” lub „Wypełniam obowiązek alimentacyjny”- jeśli taki wynika z tytułu egzekucyjnego.
  • w brzmieniu: „Nie figuruję w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym” - informacja ta będzie weryfikowana, zgodnie z obowiązkiem wynikającym z Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

SKŁADANIE OFERT:

Wymagane dokumenty z dopiskiem Nr ogłoszenia: 20/2024 należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej w sekretariacie ROPS (pod adresem: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, ul. Feliksa Nowowiejskiego 11),  lub poprzez formularz „Aplikuj” na stronie internetowej ROPS (www.rops.poznan.pl- zakładka Praca) w terminie do 5.04.2024r. Oferty, które wpłyną po tym terminie, nie będą rozpatrywane. W przypadku skierowania oferty pocztą- decyduje data stempla pocztowego.

Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej ROPS w Poznaniu.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu odpowiada wyłącznie na  oferty spełniające wymagania formalne. Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.

INFORMACJA O WYNIKU NABORU:

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wymienione wyżej  stanowisko pracy została wybrana:

Iwona Hajduk- Kurzajczyk zam. Kalisz

UZASADNIENIE DOKONANEGO WYBORU:

Kandydatka wykazała się znajomością ustawy i systemu wsparcia rodziny i pieczy zastępczej, znajomością instytucji i organizacji działających w tym obszarze, wiedzą na temat rozwiązywania problemów społecznych w kontekście rodziny i operowania w tym zakresie profesjonalnym słownictwem; otwartością na działania związane z realizacją projektu i wdrażania modelu, bardzo wysokim poziomem komunikacji interpersonalnej i kultury osobistej, a także motywacją do podjęcia działań w ramach stanowiska pracy.

Wytworzył:
Anna Banaszak- Dankowska
(2024-03-25)
Udostępnił:
Dankowska Anna
(2024-03-25 11:17:07)
Ostatnio zmodyfikował:
Dankowska Anna
(2024-04-18 14:23:40)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki