Ogłoszenie nr 34/2024
REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W POZNANIU
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE URZĘDNICZE STANOWISKO PRACY
Stanowisko: ds. organizacji wsparcia w projekcie „Wspomaganie preadopcji i postadopcji kluczem do udanej adopcji”
Komórka organizacyjna: Wielkopolski Ośrodek Adopcyjny w Poznaniu
Informacje dodatkowe: etat w ramach projektu pn. „Wspomaganie preadopcji i postadopcji kluczem do udanej adopcji” (projekt realizowany do 30 czerwca 2029r.)
Data publikacji: 5 lipca 2024r.
Nr ogłoszenia: 34/2023
Cel stanowiska: Organizacyjne i merytoryczne wsparcie projektu, którego adresatami są dzieci i rodziny na różnych etapach procesu przysposobienia.
Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:
- Udział w identyfikacji potrzeb dzieci i rodzin, opracowywanie indywidualnych planów wsparcia.
- Organizowanie usług diagnostycznych, terapeutycznych i specjalistycznych.
- Rozpoznawanie rynku i analiza dostępnych usług psychologiczno- terapeutycznych, rehabilitacyjnych w kontekście grupy docelowej.
- Podnoszenie wiedzy na temat specyfiki funkcjonowania dzieci adoptowanych wśród osób z kręgu rodziny adopcyjnej, aby mogły one stanowić wsparcie dla rodziny.
- Sieciowanie, upowszechnianie wiedzy, integracja osób i rodzin mierzących się z wyzwaniami związanymi z adopcją (popularyzacja wiedzy, prowadzenie mediów społecznościowych, organizowanie spotkań integracyjnych).
- Wsparcie dorosłych adoptowanych osób w nawiązywaniu kontaktu z rodzinami biologicznymi (po rozpoznaniu prawnych i faktycznych możliwości).
- Współpraca z placówkami przedszkolnymi, szkolnymi i innymi partnerami projektu ( w tym udział w organizowaniu zajęć psychoedukacyjnych).
- Monitorowanie i czuwanie nad prawidłową realizacją usług.
- Prowadzenie dokumentacji z wykonywanej działalności zgodnie z regulacjami ROPS oraz zasadami realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski.
Wymagania niezbędne:
- wykształcenie wyższe,
- minimum 1 rok doświadczenia związanego pracą z klientem w obszarze polityki społecznej, w tym pomocy społecznej, systemie wsparcia rodziny i pieczy zastępczej itp.,
- znajomość struktury formalnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego,
- znajomość ustawy o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej, kodeksu rodzinnego i opiekuńczego,
- wysoki poziom wiedzy nt. rozwiazywania problemów społecznych, szczególnie w obszarze rodziny,
- wysoki poziom organizacji pracy własnej, samodzielności i elastyczności w działaniu,
- wysoki poziom umiejętności współpracy,
- sprawna obsługa programu MS Excel i Word,
- umiejętność raportowania,
- bardzo wysoki poziom kultury osobistej i umiejętności komunikacji interpersonalnej.
Wymagania dodatkowe (mile widziane):
- wykształcenie magisterskie, szczególnie na kierunkach praca socjalna, pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie,
- udział w szkoleniach, kursach związanych z problematyką dotyczącą systemu wsparcia rodziny i pieczy zastępczej, adopcji, pomocy społecznej,
- 3 letnie doświadczenie pracy związanej ze wspieraniem rodziny, systemem pieczy zastępczej, adopcją,
- doświadczenie w pracy związanej z realizacją projektów.
Informacja o warunkach pracy na stanowisku:
Praca biurowa z wykorzystaniem standardowego sprzętu biurowego, tj. jak komputer, skan, ksero itp.; wymaga podejmowania i utrzymywania dobrych relacji z partnerami, podejmowania częstych kontaktów osobistych, telefonicznych i elektronicznych. Większość pracy odbywa się w siedzibie Ośrodka, możliwe są wyjazdy służbowe w godzinach pracy, w szczególności w granicach Województwa Wielkopolskiego. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Co nas wyróżnia? Nasza misja, zgodnie z którą codziennie staramy się zmieniać na lepsze kawałek świata, jakim jest Wielkopolska. Każda i każdy z nas, bez względu na zajmowane stanowisko, ma szansę, aby czuć się częścią zespołu, który tę misję realizuje.
Oferujemy stabilne wynagrodzenie i godziny pracy, prawo do dodatkowego rocznego wynagrodzenia dla pracowników sfery budżetowej (tzw. „13”), dodatku stażowego (po min. 5 latach stażu), świadczeń z ZFŚS, możliwość korzystania z kasy zapomogowo-pożyczkowej, a także przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia grupowego.
Aktywnie wspieramy rozwój naszej kadry, cieszymy się też życzliwą i wspierającą atmosferą pracy. Cenimy różnorodność w zatrudnieniu wierząc, że każda i każdy z nas wnosi do zespołu unikalną wartość i nowe kompetencje.
Wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w ROPS w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wyniósł więcej niż 6%.
Wymagane dokumenty:
Dokument zawierający następujące informacje:
- imię (imiona) i nazwisko,
- dane kontaktowe (np. telefon lub adres mail),
- wykształcenie,
- posiadane kwalifikacje zawodowe,
- przebieg dotychczasowego zatrudnienia.
Uwaga: na tym etapie prosimy nie dołączać kopii dokumentacji potwierdzającej powyższe dane. Poprosimy o nie na kolejnym etapie.
Oświadczenia:
- wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
- w brzmieniu: „ Oświadczam, że nie byłam, nie byłem skazana(-y) prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe”,
- w brzmieniu: „ Oświadczam, że posiadam nieposzlakowanej opinię”,
- w brzmieniu: „Oświadczam, że nie jestem i nie byłam/em pozbawiony/a władzy rodzicielskiej; władza rodzicielska nie została mi zawieszona lub ograniczona”,
- w brzmieniu: „Nie posiadam obowiązku alimentacyjnego” lub „Wypełniam obowiązek alimentacyjny”- jeśli taki wynika z tytułu egzekucyjnego.
- w brzmieniu: „Nie figuruję w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym” - informacja ta będzie weryfikowana, zgodnie z obowiązkiem wynikającym z Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
SKŁADANIE OFERT:
Wymagane dokumenty z dopiskiem Nr ogłoszenia: 34/2024 należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej w sekretariacie ROPS pod adresem: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, ul. Feliksa Nowowiejskiego 11 w terminie 26 lipca 2024r. Oferty, które wpłyną po tym terminie, nie będą rozpatrywane. W przypadku skierowania oferty pocztą- decyduje data stempla pocztowego.
Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej ROPS w Poznaniu.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu odpowiada wyłącznie na oferty spełniające wymagania formalne. Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
INFORMACJA O WYNIKU NABORU
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wymienione wyżej stanowisko pracy został wybrany:
Pan Adam Dziuba zam. Poznań
UZASADNIENIE DOKONANEGO WYBORU:
Kandydat w oczekiwanym stopniu spełnił wymagania stanowiska pracy, szczególnie w zakresie znajomości struktury formalnej Województwa Wielkopolskiego, działalności ROPS, a szczególnie Ośrodka Adopcyjnego; Ww. posiada doświadczenia związane z bezpośrednią pracą z dorosłymi, młodzieżą, jak również z organizacją pracy, wytwarzaniem dokumentacji formalnej i funkcjonowaniem w środowisku regulowanym przez przepisy prawa i wewnętrzne procedury. Pan Dziuba wykazał się wiedzą z zakresu rozwiązywania problemów społecznych w kontekście rodziny,
z uwzględnieniem podmiotów funkcjonujących w systemie, a także metod pracy psychologicznej. Motywację do rozwoju w tym zakresie udowodnił zarówno odbytymi stażami, zajęciami wolontarystycznymi, jak i odbytymi szkoleniami.Doświadczenie kandydata, jego zainteresowania i wiedza; sposób komunikowania się, poziom kultury osobistej i wysoka motywacja do podjęcia pracy predysponują Ww. do realizacji zadań na tym stanowisku.