Ogłoszenie nr 2/2025

REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W POZNANIU,

(61-731) ul. Nowowiejskiego 11

OGŁASZA NABÓR NA WOLNE URZĘDNICZE STANOWISKO PRACY

Stanowisko: ds. ewaluacji

Miejsce pracy: Poznań, Dział Innowacji Społecznych (Poznań, ul. Mielżyńskiego 14)

Informacje dodatkowe: etat

Data publikacji:  6.02.2025r.

Nr ogłoszenia: 2/2025

Uwaga: etat w ramach projektu „Włącznik 2.0.” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, etat finansowany do 30.06.2028 r.

Cel stanowiska: Wsparcie wyboru i ewaluacja mikro innowacji społecznych w ramach projektu „Włącznik 2.0” współfinansowanego z EFS+.

Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

  1. Przygotowanie i realizacja koncepcji ewaluacji akcelerowanych innowacji społecznych (sporządzanie analiz, diagnozowanie, udział w tworzeniu koncepcji działań, ewaluacja wdrażanych rozwiązań, współpraca z instytucjami regionalnymi i krajowymi w zakresie tworzenia i wykorzystania narzędzi ewaluacyjnych dla innowacji w obszarze rozwiązywania problemów społecznych).
  2. Monitorowanie potrzeb w zakresie wprowadzania innowacyjnych rozwiązań na rzecz włączenia społecznego, jak również już akcelerowanych działań, w tym bieżące analizowanie bazy innowacji, strategicznych dokumentów regionalnych i krajowych, raportów z testowanych innowacji.
  3. Opracowanie, wdrażanie i modyfikowanie koncepcji ewaluacji ex-ante, on going i ex-post.
  4. Przygotowanie i wdrażanie  narzędzi ewaluacyjnych.
  5. Udział w ewaluacji końcowej poprzez wnoszenie wkładu merytorycznego do analizy porównawczej innowacji, przedstawianie wyników ewaluacji ex post, analiza produktów finalnych.
  6. Udział w spotkaniach „Co-creation Circle”: przedstawianie wniosków i  rekomendacji z raportów ewaluacyjnych, uczestnictwo w tworzeniu strategii ich wdrażania, a także w wytyczaniu kierunków ich modyfikacji.
  7. Wspieranie samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych w procesie wdrażania innowacji, w tym rozpoznawanie ich najważniejszych potrzeb, dostarczanie wiedzy w zakresie planowania i testowania innowacji społecznych, opracowywanie celów i wskaźników ich osiągania, sposobów prowadzenia testów wdrażania innowacji i udział w ich testowaniu,  pomoc w wykorzystaniu wniosków, tworzenie raportów ewaluacyjnych i rekomendacyjnych.
  8. Tworzenie końcowych raportów ewaluacyjnych.
  9. Upowszechnianie wiedzy o innowacjach społecznych, m.in. opracowywanie informacji, artykułów, publikacji.
  10. Prowadzenie dokumentacji i sprawozdawczości z działań, zgodnej z zasadami prowadzenia dokumentacji urzędowej i wytycznymi projektu.

Uwaga: Informacje o naszych działaniach w obszarze innowacji społecznych znajdziesz na stronie https://innowacje.rops.poznan.pl/

Wymagania niezbędne:

  • obywatelstwo polskie,
  • wykształcenie wyższe w obszarze nauk społecznych,
  • min. 2 lata doświadczenia pracy w obszarze włączenia społecznego, w tym np. w zakresie monitoringu, ewaluacji,
  • min. 2 lata doświadczenia w środowisku innowacji społecznych (np. wdrażanie, testowanie nowych produktów, usług, narzędzi, wywiady z użytkownikami i odbiorcami wsparcia i inne)
  • znajomość struktury formalnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego,
  • dobra znajomość systemu pomocy społecznej oraz problematyki rozwiązywania problemów społecznych,
  • umiejętność organizacji pracy własnej, elastyczność w działaniu,
  • innowacyjność i kreatywność,
  • umiejętność analizy, wnioskowania i raportowania,
  • wysoki poziom kultury osobistej i komunikacji interpersonalnej.

Wymagania dodatkowe (mile widziane):

  • znajomość ustawy o pomocy społecznej, o przeciwdziałaniu przemocy domowej,
  • znajomość Strategii Polityki Społecznej dla Województwa Wielkopolskiego i jej programów strategicznych  (dokumenty dostępne są na naszej stronie: https://rops.poznan.pl/obszary-dzialalnosci/strategia-i-programy),
  • umiejętność sporządzania pism urzędowych.

Uwaga: Proces rekrutacyjny przewiduje również wykonani zadania praktycznego dla osób, które spełnią niezbędne wymagania formalne.

Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:  .

Wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w ROPS w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia był wyższy niż 6%.

Praca biurowa z wykorzystaniem standardowego sprzętu biurowego, tj. jak komputer, skaner, ksero itp.; wymaga podejmowania i utrzymywania dobrych relacji z interesariuszami,  podejmowania częstych kontaktów osobistych, telefonicznych i elektronicznych. Większość pracy odbywa się
w siedzibie Ośrodka jednak przewidywane są wyjazdy służbowe w godzinach pracy, w szczególności w granicach Województwa Wielkopolskiego. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób
ze szczególnymi potrzebami.

Co nas wyróżnia? Nasza misja, zgodnie z którą codziennie staramy się zmieniać na lepsze kawałek świata, jakim jest Wielkopolska. Każda i każdy z nas, bez względu na zajmowane stanowisko, ma szansę, aby czuć się częścią zespołu, który tę misję realizuje. Oferujemy stabilne wynagrodzenie i godziny pracy, możliwość rozwoju zawodowego, okazjonalną pracę zdalną do 24 dni w roku, prawo do dodatkowego rocznego wynagrodzenia dla pracowników sfery budżetowej (tzw. „13”), dodatku stażowego (po min. 5 latach stażu pracy na podstawie umów o pracę), świadczeń z ZFŚS, możliwość korzystania z kasy zapomogowo-pożyczkowej, a także przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia grupowego.

Wymagane dokumenty:

  1. dokument zawierający następujące informacje:
  • imię (imiona) i nazwisko,
  • dane kontaktowe (np. telefon lub adres mail),
  • wykształcenie,
  • posiadane kwalifikacje zawodowe,
  • przebieg dotychczasowego zatrudnienia.

Uwaga: Prosimy nie dołączać kopii dokumentacji potwierdzającej powyższe dane. Będą one wymagane na kolejnym etapie.

  1. Oświadczenia:
  • wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • w brzmieniu: „ Oświadczam, że nie byłam, nie byłem  skazana(-y)  prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe”.
  • w brzmieniu: „ Oświadczam, że posiadam nieposzlakowaną opinię”.

Uwaga: 

W przypadku rekomendacji do zatrudnienia, zgodnie ze Standardami Ochrony Małoletnich-

  • nastąpi weryfikacja czy osoba nie figuruje w Rejestrze z dostępem ograniczonym lub w Rejestrze osób, w stosunku do których Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 wydała postanowienie o wpisie w Rejestrze;
  • osoba będzie zobowiązana do przedstawienia informacji o braku wpisu w Krajowym Rejestrze Karnym w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2023 r. poz. 172 oraz z 2022 r. poz. 2600), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.

SKŁADANIE OFERT:

Wymagane dokumenty z dopiskiem Nr ogłoszenia: 2/2025 należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej w sekretariacie ROPS pod adresem: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, ul. Feliksa Nowowiejskiego 11, lub poprzez formularz Aplikuj na stronie internetowej ROPS (www.rops.poznan.pl- zakładka praca) w terminie do dnia 16.02.2025r.

Oferty, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane. W przypadku skierowania oferty pocztą tradycyjną- decyduje data stempla pocztowego. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu odpowiada wyłącznie na  oferty spełniające niezbędne wymagania formalne.

Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej ROPS w Poznaniu. Oferty odrzucone zostaną zniszczone.

 

 

Wytworzył:
Anna Banaszak- Dankowska
(2025-02-06)
Udostępnił:
Dankowska Anna
(2025-02-06 11:27:06)
Ostatnio zmodyfikował:
Dankowska Anna
(2025-02-06 11:32:32)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki