REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W POZNANIU
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE URZĘDNICZE STANOWISKO PRACY
Stanowisko: ds. migracji – doradca międzykulturowy w Centrum Integracji Cudzoziemców w projekcie „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce”
Komórka organizacyjna: Dział Polityki Migracyjnej; miejsce pracy: Poznań
Informacje dodatkowe: 3 etaty, minimalny wymiar pracy: 0,5 etatu; projekt trwa do 31.12.2022r.
Data publikacji: 8 grudnia 2021r.
Nr ogłoszenia: 37/2021
Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:
-
Rozwój sieci Centrów Integracji Cudzoziemców w Wielkopolsce, koordynacja ich działań.
-
Doradztwo na rzecz cudzoziemców w zakresie zaspokojenia ich potrzeb w zakresie życia codziennego, dostępnych dla nich usług w obszarze kultury, edukacji, transportu, zatrudnienia i innych.
-
Gromadzenie informacji i tworzenie bazy wiedzy „Pytanie- odpowiedź”.
-
Współpraca z instytucjami i organizacjami realizującymi takie usługi, tworzenie lokalnej sieci współpracy.
-
Współpraca z w organizacji innych działań Centrum, w tym współpraca z zespołami centrów w Kaliszu, Koninie, Pile i Lesznie.
-
Prowadzenie dokumentacji z realizowanych działań.
-
Przygotowywanie materiałów informacyjnych.
-
Współpraca i kontrola podmiotów, wykonawców realizującymi zlecone zadania.
Wymagania niezbędne:
-
wykształcenie minimum średnie,
-
znajomość jednego z języków obcych w stopniu umożliwiającym udzielenie wsparcia: ukraiński, rosyjski, angielski. Uwaga: znajomość języka obcego będzie weryfikowana w procesie rekrutacji.
-
W przypadku osób nie posiadających obywatelstwa polskiego- dokument potwierdzający znajomość języka polskiego określony w przepisach o służbie cywilnej (certyfikat znajomości języka polskiego poświadczający zdany egzamin z języka polskiego na poziomie średnim ogólnym lub zaawansowanym, wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego; dokument potwierdzający ukończenie studiów wyższych prowadzonych w języku polskim; świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty; świadectwo nabycia uprawnień do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego wydane przez Ministra Sprawiedliwości.
Wymagania dodatkowe (pożądane):
-
dwuletnie doświadczenie zawodowe, najchętniej w obszarze integracji społecznej cudzoziemców, polegające na współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, związane z realizacją projektów, szczególnie tych, które polegają na włączaniu migrantów do życia społecznego.
-
Mile widziane doświadczenie w doradztwie, coachingu, animacji, integracji społecznej migrantów.
Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:
Wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w ROPS w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wyniósł mniej niż 6%.
Informacja o warunkach pracy: Praca w większości biurowa, w kontakcie z klientem wewnętrznym
i zewnętrznym, w większości czasu z użyciem komputera; wymaga podejmowania i utrzymywania kontaktów i relacji drogą osobistą, telefoniczną, a także elektroniczną. Większość czasu w siedzibie Ośrodka, możliwe wyjazdy służbowe, w szczególności w granicach Województwa Wielkopolskiego. Budynek przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Szczegółowe informacje na temat dostępności znajdziesz: https://rops.poznan.pl/deklaracja-dostepnosci/
Wymagane dokumenty:
Dokument zawierający następujące informacje:
-
imię (imiona) i nazwisko,
-
dane kontaktowe (np. telefon lub adres mail),
-
wykształcenie,
-
posiadane kwalifikacje zawodowe,
-
przebieg dotychczasowego zatrudnienia,
-
w przypadku osób, które nie posiadają obywatelstwa polskiego- informacja o prawie do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz posiadania znajomości języka polskiego potwierdzonej odpowiednim dokumentem (dokumentacja w języku polskim- w przypadku tłumaczenia na język polski- konieczne jest tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego).
Oświadczenia:
-
wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
-
w brzmieniu: „ Oświadczam, że nie byłam, nie byłem skazana(-y) prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe”,
-
w brzmieniu: „ Oświadczam, że posiadam nieposzlakowanej opinię”.
SKŁADANIE OFERT:
Wymagane dokumenty z dopiskiem Nr ogłoszenia: 37/2021 należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej w sekretariacie ROPS pod adresem: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, ul. Feliksa Nowowiejskiego 11 w terminie do dnia 18 grudnia 2021r. Oferty, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane. W przypadku skierowania oferty pocztą- decyduje data stempla pocztowego.
Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej ROPS w Poznaniu.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu odpowiada wyłącznie na oferty spełniające wymagania formalne.
Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu jest instytucją przychylną wobec zatrudniania osób z niepełnosprawnością spełniających wymagania stanowiska pracy.
INFORMACJA O WYNIKACH NABORU
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wymienione wyżej stanowisko pracy zostali wybrani:
-
Pani Ola Kuźmicz zam. Poznań
-
Pani Agnieszka Minkowska zam. Poznań
-
Pani Agnieszka Szczepanik zam. Poznań
-
Pani Veronika Soloshenko zam. Poznań
UZASADNIENIE DOKONANEGO WYBORU:
Kandydatki i kandydaci spełnili wymagania stanowiska pracy w zakresie wymagań formalnych oraz kompetencji merytorycznych i osobistych.