REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W POZNANIU
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE URZĘDNICZE STANOWISKO PRACY
Stanowisko: ds. komunikacji
Miejsce pracy: Poznań
Informacje dodatkowe: 2 etaty utworzone w ramach projektu „Koordynacja polityki społecznej w Wielkopolsce” programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, realizowanego do 31.12.2028 r.
Data publikacji: 12.06.2024r.
Nr ogłoszenia: 31/2024
Cel stanowiska: Wsparcie komunikacji między interesariuszami polityki społecznej w Wielkopolsce w ramach projektu pn. „Koordynacja polityki społecznej w Wielkopolsce”.
Zakres wykonywanych zadań na stanowisku m.in.:
Wymagania niezbędne:
Wymagania dodatkowe (mile widziane):
Informacja o warunkach pracy na stanowisku:
Praca biurowa z wykorzystaniem standardowego sprzętu biurowego, tj. jak komputer, skaner, ksero itp.; wymaga podejmowania i utrzymywania dobrych relacji z klientami i partnerami, podejmowania częstych kontaktów osobistych, telefonicznych i elektronicznych. Większość pracy odbywa się w siedzibie Ośrodka jednak przewidywane są wyjazdy służbowe w godzinach pracy, w szczególności w granicach Województwa Wielkopolskiego. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Co nas wyróżnia? Nasza misja, zgodnie z którą codziennie staramy się zmieniać na lepsze kawałek świata, jakim jest Wielkopolska. Każda i każdy z nas, bez względu na zajmowane stanowisko, ma szansę, aby czuć się częścią zespołu, który tę misję realizuje.
Oferujemy stabilne wynagrodzenie i godziny pracy, możliwość okazjonalnej pracy zdalnej do 24 dni w roku, prawo do dodatkowego rocznego wynagrodzenia dla pracowników sfery budżetowej (tzw. „13”), dodatku stażowego (po min. 5 latach stażu pracy na podstawie umów o pracę), świadczeń z ZFŚS, możliwość korzystania z kasy zapomogowo-pożyczkowej, a także przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia grupowego.
Aktywnie wspieramy rozwój naszej kadry, cieszymy się też życzliwą i wspierającą atmosferą pracy. Cenimy różnorodność w zatrudnieniu, wierząc, że każda i każdy z nas wnosi do zespołu unikalną wartość i nowe kompetencje.
Wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w ROPS w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia był wyższy niż 6%.
Wymagane dokumenty:
Dokument zawierający następujące informacje:
Uwaga: na tym etapie prosimy nie dołączać kopii dokumentacji potwierdzającej powyższe dane. Poprosimy o nią na kolejnym etapie.
Oświadczenia:
SKŁADANIE OFERT:
Wymagane dokumenty z dopiskiem Nr ogłoszenia: 31/2024 należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej w sekretariacie ROPS (pod adresem: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, ul. Feliksa Nowowiejskiego 11), lub poprzez formularz „Aplikuj” na stronie internetowej ROPS (www.rops.poznan.pl- zakładka Praca) w terminie do 5.07.2024r. Oferty, które wpłyną po tym terminie, nie będą rozpatrywane. W przypadku skierowania oferty pocztą- decyduje data stempla pocztowego. Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej ROPS w Poznaniu.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu odpowiada wyłącznie na oferty spełniające wymagania formalne. Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
INFORMACJA O WYNIKU NABORU
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wymienione wyżej stanowisko pracy zostali wybrani:
UZASADNIENIE DOKONANEGO WYBORU:
Rekomendowane osoby w najwyższym stopniu spełniły wymagania stanowiska pracy. Wyróżniły je znajomość struktury formalnej Województwa Wielkopolskiego, w tym działalności ROPS
i zainteresowanie obszarem rozwiązywania problemów społecznych oraz znajomość systemu pomocy społecznej. Wypowiedzi wskazywały na kreatywne podejście do wykorzystania działalności informacyjnej w celu upowszechniania wiedzy na temat polityki społecznej, ale i rozwiazywania konkretnych problemów. Ponadto osoby rekomendowane posiadają odpowiednie kompetencje związane z tworzeniem treści pisemnych, a także wykorzystaniem niezbędnych narzędzi, tj. programów graficznych, a także profesjonalnej obsługi You Tube oraz Met BS. Kandydatka i kandydat wykazali także znajomość zasad tworzenia treści dostępnych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Doceniono także wysoki poziom kultury osobistej i komunikacji interpersonalnej (m.in. formułowanie wypowiedzi w sposób adekwatny i umiejętność formułowania myśli w sposób interesujący i zwięzły).