Ogłoszenie nr 29/2024
REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W POZNANIU
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE URZĘDNICZE STANOWISKO PRACY
Stanowisko: ds. migracji -doradca międzykulturowy
Miejsce pracy: Centrum Integracji Cudzoziemców w Lesznie
Komórka organizacyjna: Dział Polityki Migracyjnej
Informacje dodatkowe: etat utworzony w ramach projektu pn. „Wsparcie wielkopolskich migrantów” (projekt realizowany będzie do 30.06.2029r.).
Data publikacji: 23.05.2024r.
Nr ogłoszenia: 29/2023
Cel stanowiska: Zapewnienie bezpośredniego wsparcia w integracji społecznej osobom
z doświadczeniem migracyjnym.
Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:
- Udzielanie osobom z doświadczeniem migracyjnym informacji, a także towarzyszenie im
w załatwianiu spraw w szczególności zakresie
- legalizacji pobytu w RP, uzyskania powszechnego numeru PESEL,
- możliwości pozyskania mieszkania,
- możliwości podejmowania pracy i innych form zatrudnienia, w tym prowadzenia działalności gospodarczej,
- ubezpieczeń społecznych, podatków, świadczeń socjalnych,
- edukacji, edukacji międzykulturowej,
- integracji,
- służby zdrowia,
- Informowanie o uprawnieniach i możliwościach związanych z procesami adaptacyjnymi,
a także zagrożeniach tych procesów. - Współpraca z innymi instytucjami i organizacjami działającymi w tym zakresie, tworzenie
i prowadzenie spotkań sieci wsparcia; kontrola podmiotów realizujących zlecone zadania, współpraca z wykonawcami. - Weryfikacja merytoryczna dokumentów finansowych, umów, dokumentacji związanej
z zamówieniami publicznymi- w ramach prowadzonych działań. - Tworzenie bazy wiedzy i upowszechnianie informacji na temat procesów migracyjnych.
- Sporządzanie dokumentacji i sprawozdawczości zgodnie z wymaganiami proceduralnymi.
Wymagania niezbędne:
- wykształcenie min. średnie,
- znajomość języka obcego: rosyjskiego, ukraińskiego lub angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację,
- znajomość struktury formalnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego,
- znajomość Strategii Polityki Społecznej Województwa Wielkopolskiego do roku 2030,
- wysoki poziom wiedzy nt. rozwiazywania problemów społecznych, szczególnie w obszarze osób z doświadczeniem migracyjnym,
- znajomość ustaw o pomocy społecznej i o cudzoziemcach,
- umiejętność tworzenia dokumentacji, w tym formalnej, a także sprawozdawczości i raportowania,
- wysoki poziom organizacji pracy własnej, samodzielności i elastyczności w działaniu,
- umiejętność organizowania oraz prowadzenia spotkań, szkoleń i wystąpień publicznych,
- sprawna obsługa MS Office (Word, Excel),
- gotowość uczenia się i pracy w oparciu o przepisy prawa, wewnętrzne regulacje i procedury urzędowe,
- wysoki poziom kultury osobistej.
Wymagania dodatkowe (mile widziane):
- wykształcenie wyższe,
- doświadczenie pracy lub współpracy w instytucjach polityki społecznej, w tym pomocy i integracji społecznej bądź w organizacjach pozarządowych wspierających osoby z doświadczeniem migracji, chętnie w realizacji podobnych zadań.
Informacja o warunkach pracy na stanowisku:
Praca biurowa z wykorzystaniem standardowego sprzętu biurowego, tj. jak komputer, skan, ksero itp.; wymaga podejmowania i utrzymywania dobrych relacji z klientami i partnerami, podejmowania częstych kontaktów osobistych, telefonicznych i elektronicznych. Większość pracy odbywa się w siedzibie Ośrodka, możliwe są wyjazdy służbowe w godzinach pracy, w szczególności w granicach Województwa Wielkopolskiego. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Co nas wyróżnia? Nasza misja, zgodnie z którą codziennie staramy się zmieniać na lepsze kawałek świata, jakim jest Wielkopolska. Każda i każdy z nas, bez względu na zajmowane stanowisko, ma szansę, aby czuć się częścią zespołu, który tę misję realizuje.
Oferujemy stabilne wynagrodzenie i godziny pracy, prawo do dodatkowego rocznego wynagrodzenia dla pracowników sfery budżetowej (tzw. „13”), dodatku stażowego (po min. 5 latach stażu), świadczeń z ZFŚS, możliwość korzystania z kasy zapomogowo-pożyczkowej, a także przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia grupowego.
Aktywnie wspieramy rozwój naszej kadry, cieszymy się też życzliwą i wspierającą atmosferą pracy. Cenimy różnorodność w zatrudnieniu, wierząc, że każda i każdy z nas wnosi do zespołu unikalną wartość i nowe kompetencje.
Wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w ROPS w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wyniósł więcej niż 6%.
Wymagane dokumenty:
Dokument zawierający następujące informacje:
- imię (imiona) i nazwisko,
- dane kontaktowe (np. telefon lub adres mail),
- wykształcenie,
- posiadane kwalifikacje zawodowe,
- przebieg dotychczasowego zatrudnienia,
Oświadczenia:
- o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
- w brzmieniu: „ Oświadczam, że nie byłam, nie byłem skazana_y prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe”,
- w brzmieniu: „ Oświadczam, że posiadam nieposzlakowanej opinię”,
SKŁADANIE OFERT:
Wymagane dokumenty z dopiskiem Nr ogłoszenia: 29/2024 należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej w sekretariacie ROPS (pod adresem: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, ul. Feliksa Nowowiejskiego 11), lub poprzez formularz „Aplikuj” na stronie internetowej ROPS (www.rops.poznan.pl- zakładka Praca) w terminie do 6 czerwca 2024r. Oferty, które wpłyną po tym terminie, nie będą rozpatrywane. W przypadku skierowania oferty pocztą- decyduje data stempla pocztowego. Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej ROPS w Poznaniu.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu odpowiada wyłącznie na oferty spełniające wymagania formalne. Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
INFORMACJA O WYNIKU NABORU
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wymienione wyżej stanowisko pracy został wybrany:
Pan Jacek Zacharski zam. Leszno
UZASADNIENIE DOKONANEGO WYBORU:
Kandydat spełnił niezbędne wymagania stanowiska pracy. Wyróżniły go doświadczenia współpracy z osobami z doświadczeniem migracyjnym, w tym we współpracy z innymi osobami, instytucjami i organizacjami w ramach działalności pozazawodowej; Ww. przytoczył też wiele przykładów działania wskazujących na bardzo dobrą umiejętność współpracy, budowania i utrzymywania relacji, a także kreatywności w znajdowaniu rozwiązań w sytuacjach kryzysowych. Szczególnie doceniono wysoki poziom komunikacji interpersonalnej i kultury osobistej, motywacji do podjęcia pracy.